klimatyzacja i wentylacja Warszawa
Strona Główna    Artykuły    Linki    Kategorie Newsów
  Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
  Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: JuleneOn
  Witamy
klimatyzacja. klimatyzacja w domu
  opinia
Jeśli skazany zmienił swoje postępowanie i się zresocjalizował - to dobrze. Bo o to niełatwo. Wątpliwości jednak pozostają: jak bardzo wnikliwie wniosek o ułaskawienie został oceniony przez otoczenie prezydenta? Czy dociekano, dlaczego ofiara tak Jeśli skazany zmienił swoje postępowanie i się zresocjalizował - to dobrze. Bo o to niełatwo. Wątpliwości jednak przepychanie kanalizacji brwinówpozostają: jak bardzo wnikliwie wniosek o ułaskawienie został oceniony przez otoczenie prezydenta? Czy dociekano, dlaczego ofiara tak ciężkiego przestępstwa prosi prezydenta o łaskę dla oprawcy? Czy zastanawiano się, jaki będzie odbiór społeczny decyzji o ułaskawieniu? To są pytania, które dziś należy postawić - ale na które pewnie nie uzyskamy odpowiedziciężkiego przestępstwa prosi prezydenta o łaskę dla oprawcy? Czy zastanawiano się, jaki będzie odbiór społeczny decyzji o ułaskawieniu? To są pytania, które dziś należy postawić - ale na które pewnie nie uzyskamy odpowiedzi. Przypomnijmy: gdy w marcu 2016 r. Sejm uchwalał przepisy przewidujące utworzenie rejestru przestępców seksualnych, PO złożyła poprawkę, by zrezygnować z rejestru publicznego. A Nowoczesna, tworząca dziś z PO Koalicję Europejską, mówiła o zagrożeniu "retorsyjnymi zachowaniami" wobec sprawców. Gdy doszło do głosowania, tylko pięciu posłów PO była "za" przyjęciem ustawy. Aż 125 wstrzymało się od głosu.
Ale cofnijmy się jeszcze dalej - do 2010 r., kiedy rządziła PO wespół z PSL. Będący wówczas w opozycji PiS złożył wtedy projekt ustawy, która miała zezwalać na publikowanie twarzy i danych osób skazanych prawomocnie za pedofilię. Platforma Obywatelska nie poparła uchwalenia tych przepisów i projekt przepadł.
Rok wcześniej - w 2009 r. - głośno było o zatrzymaniu na lotnisku w Zurychu Romana Polańskiego i umieszczenia go w areszcie ekstradycyjnym na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 r. W obronie reżysera stanęli wówczas prominentni politycy PO. Ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uzgodnił z szefem francuskiej dyplomacji Bernardem Kouchnerem, że wspólnie wystąpią do prezydenta LinkUSA z prośbą o... "zbadanie możliwości skorzystania z prawa łaski".Najgorsze jest to,że nikt nie czytał,ani nawet nie starał się dowiedzieć dokładnie o co chodzi,a pastwi się przede wszystkim na tych dorosłych kobietach jako gra polityczna wyciągnięta w kampanii prezydenckiej.Zadaj sobie choć trochę trudu, przynajmniej poczytaj o co chodziło dokładnie w tym ułaskawieniu i od kiedy prosiły o to te dorosłe osoby,a nie dzieci.To tak jak bym podrzuciła ci coś i powiedziała że jesteś złodziejem ,bo było to u ciebie.Ludzie zanim napiszecie coś,to pierwsze zapoznajcie się z tym,bo zaszczujecie tylko te kobiety ,tak jak zaszczuto kiedyś Komendę i jego rodzinę. Polityczne paszkwile i rozgrywki kosztem innych ludzi poprzez niemiecką gazetę ,a za pośrednictwem nie czytających faktów prawdziwych przez Polaków .
  wyrok
Stanowisko pokrzywdzonej nie może być decydujące dla oceny wniosku o ułaskawienie. Znamienity kryminolog prof. Brunon Hołyst skomentował dla "Rzeczpospolitej", że "z punktu widzenia wiktymologii i psychologii jest to niewyobrażalna sytuacja, że ofiara przebacza swojemu oprawcy i jeszcze prosi, żeby prezydent go ułaskawił od środka karnego i pozwolił na utrzymywanie normalnych kontaktów. To przypadek Link niespotykany w skali światowej. Jestem pełen zdziwienia, oburzenia i mam przekonanie, że ma tutaj miejsce niewiarygodność co do faktów".
Prawo łaski to pozostałość po dawnym prawie króla. Już w Konstytucji 3 Maja przyznano królowi prawo ułaskawienia skazanych na śmierć, z wyłączeniem osób dopuszczających się tzw. zbrodni stanu. Obecnie to już jednak rzecz zupełnie anachroniczna. Istnieje szereg instytucji w polskim prawie, które pozwalają na korygowanie orzeczeń sądów w zależności od postawy sprawcy w czasie pobytu w więzieniu, jak choćby warunkowe przedterminowe zwolnienie. I to z nich należy korzystać.

Wyposażenie prezydenta w prawo niezmiernie głębokiej ingerencji w prawomocny wyrok sądu jest niepotrzebne, a może też prowadzić do różnych patologii. Warto wspomnieć np. ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przed prawomocnym wyrokiem, Jana Śpiewaka, absolutnie nierozumiejącego, za co właściwie został skazany, czy wcześniej, jeszcze przez Lecha Wałęsę, Andrzeja Z. pseudonim "Słowik".
Co więcej, także opinie sądów udrażnianie pruszków czy prokuratury - nawet pozytywnie odnoszące się do wniosku o ułaskawienie - mają tylko charakter pomocniczy i nie są dla prezydenta w żaden sposób wiążące. Warto też wiedzieć, że poprzedni prezydenci nie ułaskawiali przestępców seksualnych.
  łaska
Sprawa ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za pedofilię nie jest jednoznaczna i na pewno nie taka, jak chciałaby opozycja. Ale czy w ogóle powinniśmy mieć w Polsce "prawo łaski"? Wyposażenie prezydenta w prawo niezmiernie głębokiej ingerencji w prawomocny wyrok sądu jest niepotrzebne, a może też prowadzić do różnych patologii.Sprawa nie jest jednoznaczna i na pewno nie taka, jak chciałaby opozycja. Skazany za pedofilię odbył całą karę pozbawienia wolności, co do dnia. Andrzej Duda ułaskawił go w ten sposób, że skrócił mu czas, w którym - po wyjściu z więzienia - nie mógł kontaktować się z pokrzywdzoną córką (przy czym ona sama była jedną z osób wnoszących o ułaskawienie ojca, który podobno się zmienił).

To, co jednak dziwi, to że prezydent i minister sprawiedliwości - wywodzący się z partii, której walka z przestępczością była jednym z głównych postulatów i która o pedofilach zawsze wypowiadała się jak najgorzej - teraz decyzji o ułaskawieniu tak bardzo bronią.
  odpowiedzialność
W najnowszym badaniu opinii publicznej Polacy zostali zapytani "czy sędziowie powinni odpowiadać dyscyplinarnie przed organem niezależnym od środowiska sędziów". Odpowiedzi "tak" udzieliło 75,1 proc. ankietowanych.W Polsce trwa spór o reformę sądownictwa. Ustawy reformujące krajowy wymiar sprawiedliwości zostały podpisane przez prezydenta. Ich nowelizacja wprowadza m.in. zmiany w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.o wcale nie znaczy iż zgadzają się aby jeden człowiek dzięki manipulacji miał nad nimi pełną władzę ,dzisiaj otrzymaliśmy dowód iż sędziowie wybierani do krs nie byli poddani żadnej rzetelnej ocenie ich kwalifikacji,dokonań, oceny moralnosci ,a byli wybrani /namaszczeni/ praktycznie przez polityków sprawujących władzę poprzez system wzajemnych zależnosci i oczekiwanej lojalnosci ,Co tworzy fikcję co niezaleźnosci sędziowskiej , zresztą zostało to nieopacznie Link

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, większość Polaków chce, by sędziowie odpowiadali dyscyplinarnie przed organem niezależnym od środowiska sędziów. Przeciwnego zdania jest 24,9 proc. respondentów.
Bardzo chciałbym aby sędziowie byli pod kontrolą bo w więzieniach większość siedzi prostych ludzi . bogacze są niewinni bo mają kasę i wysokie stanowiska tak jak w olsztynie .wychodzi z tego że urzędniczka zgwałciła prezydenta. Taka jest sprawiedliwość udrażnianie rur Wilanów
Ponad 81 proc. badanych twierdząco odpowiedziało też na pytanie "czy w systemie prawnym Polski powinien funkcjonować wyspecjalizowany organ do rozstrzygania i odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów". "Odpowiedź 'nie' wskazało 18,6 proc." - informuje TVP1.
  wirus
Świat obiegają kolejne informacje o ofiarach koronawirusa. Śmiertelna epidemia wkracza do kolejnych krajów. Lekarze pracują w pocie czoła. Młody doktor Song Yingjie stracił życie, pomagając chorymZmarł po wielu dniach walki z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Młody lekarz miał za zadanie sprawdzać kierowców i pasażerów na autostradzie. Pracował nieprzerwanie od 25 stycznia Według najnowszych wiadomości jest już 565 ofiar śmiertelnych. Liczba zarażonych sięga 28 tys. Objawy koronawirusa przypominają grypę. U zarażonych odnotowuje się m.in. wysoką gorączkę i problemy z oddychaniem. Trwają prace nad szczepionką chroniącą przed wirusem.Dokładnie o to chodziło żeby wybić starych i słabych. Trzba było wypuścić taką chorobę żeby to wszystko załatwiła,a koncerny farmaceutyczne też muszą żyć dla tych co przeżyją,i interes się kręci. Przy okazji główną myślą było wywołanie poczucie największego strachu i to się udało. zy wiecie co to jest CR55,CD4,Ig-Cd4..S..to bialka.rozkład u rasy żółtej może się różnić...istnieje zjawisko poliferyzmu...podejrzewam że to warunkuje ich zachorowalność...podejrzewam ale tu dochodzi jeszcze kilka informacji o genach.. Bardzo smutne jeśli wyprod wirusa z połączenia Hiv i Grypy. Jeśli w tydzień jestem w stanie tyle się z genetyki dowiedzieć to nie sądzę wręcz jestem przekonana że mają nas w garści.nie dość że wiedzą jak wnika ale wiedzą jak to powstrzymać.wbrew wszystkiemu te procesy są dokładnie opisane dla genetyka to pestka
  dom
W dobie kryzysu i niepewnej przyszłosci trzeba kombinowac niestety a jak wiadomo lepiej na własnym niz dawac komus zarabiac tak wiec postanowilismy ze bedziemy budowac. Projektu jeszcze nie mamy ale układ i wielkosc pomieszczen chcemy cos w tym stylu Bez garazow tarasow i innych po prostu sam budynek mieszkalny. Własnie co do tego stropu nie jestem przekonany.. Co do tych projektow podanych wyzej naprawde jest szansa wybudowac taki dom za cene podana w kosztorysie? srednio 130 tys plus vat ? Jak Wy sie na to zaopatrujecie? Chodzi o to ze chce troche wspomoc sie kredytem ale z rata nie wieksza jak kosztyu czynszu w bloku ok 500 zł /msc a jesli buduje sie na kredyt to dom musi byc wykonczony to znaczy gotowy do zamieszkania dlatego chce ciac koszty gdzie sie da zeby jak najmniej kredytu wziac a z czasem zrobic tak jak sie nalezy ewentualnie sprzedac i wybudowac od nowa bogatszy o doswiadczenie. Budowac sie chcemy metoda gospodarcza. Wiekszosc robot chce robic sam po konsultacji i pod pewnym okiem osob doswiadczonych. Do reszty chce zatrudnic jedna lub dwie osoby. Po wstepnych wyliczeniach na fundament potrzebuje okolo 10 tys do stanu zero ( ale licze 15 tys bo nie wiadomo jak głeboko bedzie trzeba kopac ) na mury tez mniej wiecej tyle samo z pomoca ojca i brata.Strop myslałem o drewnianym poniewaz jest łattwy i szybki do wykonania z racji nieuzytkowego poddasza ale tu jeszcze jest znak zapytania poniewaz nie znam dokładnych kosztow wiec rowniez licze okolo 15 tys Dach chce zrobic w ten sposob ze wezme kogos kto mi zrobi sam szkielet a deskowanie, blachowanie, papowanie i inne zrobie sam. Jeśli wszystko zrobisz sam to w 150 tyś powinieneś zamieszkać.
Trudno mi jednak sobie wyobrazić jak można samemu zbudować dom. Przydało by się mieć kogoś kto robił już taką robotę i podpowie. Bo teoria jest łatwa i większosć inwestorów wie jak dom powinien byc zbudowany etap po etapie ale przydała by się praktyka.

Materiały budowlane nie są drogie. Np aktualnie mam u siebie SSO i około 40% stanowił koszt robocizny, 50% materiały i 10% usługi (media, projekty, koparka, piasek, żwir)Mysle ze tez okolo 15 tys bez blachodachowki. Na poczatek wystarczy papa. Czyli stan surowy wyjdzie mnie okolo 60 tys. Okna zwykłe plastiki drzwi wewnetrzne za okolo 200 zł szt z oscieznicami w wiekszosci domu zamiast tynkow polanuje połozyc plyte GK w miejscach gdzie beda wisialy jakies szafki itp bedzie noramlny tynk z gładzai gipsowa wiadomo wylewki we własnym zakresie elektryke i hydraulike rozprowadze sam w pokojach panele z nizszej polki łazienka nie duza. Teraz moje pytanie czy jest wogole sens marzyc o czyms takim? Wiem ze sporo fachowcow zaraz powie ze jak sie buduje to raz a porzadnie ale niestety mamy takie czasy ze trzeba kombinowac i np zamiast pieca z podajnikiem za 7 tys kupimy zwykly piec za 2 tys i juz mamy 5 tys na bloczki. Jak myslicie jakie beda realne koszty takiego budynku ? Wiem, ze sa setki takich postow ja rowniez sporo przeczytalem ich na tym i innych forach lecz nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Acha zapomniałem dodac, ze narazie ocieplac z zewnatrz nie planujemy chociaz jedna jedna zime bedziemy musieli przezyc choc tam gdzie teraz wynajmujemy rowniez nie ma ocieplenia i dajemy rade. W sumie kiedys ludzie budowali z tego co było i budynki dalej stoja a ja nie bede zył sto lat a dzieci pewnie i tak wyfruną a co nowe to nowe jak przyjda lepsze czasy łatwiej bedzie sprzedac.
  przykłady
Da się zrobić naprawde dużo - chociaż to "samemu" w moim przypadku oznacza pomoc ze strony mojego taty i czasami teścia. Przykładowo szalowanie stropu zupełnie samemu to raczej ciężka sprawa. Teraz jestem na etapie jastrychu i tutaj wziąłem pierwszą ekipę, tj. miksokreta. Robiąc samemu i często po godzinach (po pracy) nie pogonisz roboty. Ja dach robiłem 3 miesiące (więźba i pokrycie blacho dachówką) wypijając po pracy chyba ze skrzynkę wódki. Nie mam lęku wysokości ale http://pogotowie-wodociagowe.pl jednak musiałem wieczorami odreagowywać pracę na wysokości
4) Rozumiem, że wełna z warstwy poniżej krokwi ma leżeć `na skosach`. wcześniej myślałem, że działówka ma również dzielić wełnę poniżej krokwi a dochodzić do wełny między krokwiami.
Po pierwsze nie wiem gdzie będziesz budował konkretnie. Łódź mała nie jest a okolice to już wcale nic nie mówi.
Po drugie taką koparką to raczej się robi jakieś drobne roboty typu wykop pod przyłącze.
Po trzecie cena za wypożyczenie zaczyna się od 370 za dobę a kaucja od 20000.
5) myślałem o gotowych nadprożach ale boje się, że oparcie na 8 cm bloczku to trochę mało, faktycznie pręty wwiercone w bloczek ściany nośnej wydaje się rozsądniejszy.

6) staram się nie przejmować, ale wiadomo, że tynkarze wykorzystają nierówności aby utrzymać swoją cenę. jeszcze nie zdecydowałem czy będę robić tynki z karton-gipsu czy zamówie z agregatu, karton-gipsy wydają mi się trochę, za miękkie.
Chudy z gruchy ze wzg na czas i niewiele większy koszt poza tym jest mocniejszy zalany.
Cieśla jak wyżej. Sam dałbym radę ale popołudniami zajęło by to 2 miesiące.
Okna wyszły taniej z montażem ekipy i na 8 % niż na 23% i jak samemu nie miałbym gwarancji. Poza tym odszedł mi koszt wymiany szyby która pewnie mi też by trzasła.
Nie jestem zagorzałym samorobem tylko zdrowo myślącym.
Jest jeszcze kwestia tego czy Link pewne prace warto robić samemu.zadzwoń do boels. na pewno mają, i to z transportem. Pytanie tylko, czy nie mając pojecia o pracy koparką wyjdzie ci to taniej niż wziąć z operatorem, który szybko i sprawnie się koparką posługuje.
To co kolega napisał odnośnie gabarytów koparki - potwierdzam. Do robót typu droga czy karczowanie weż sprawnego operatorą z normalną duża koparką.
  mur
Jak sam robiłeś to akceptowalne ale szkoda że się nie udało .(tragedii nie ma tynk wyrówna) ale jak firma opłacana to nie jest to akceptowalne bo po murarzach wejdą tynkarze i ci powiedzą : aaaleee paaanieee tu to tynku nawalić trzaa że chooo chooo. Dożycić cosik trzeba. Tragedi nie ma dom stał będzie.Ja wbijałem 5 calowe gwoździe - po dwa na każdej fudze.
Ad. 4 To zależy jakie będziesz miał ocieplenie poniżej krokwi. Jeżeli pomiędzy krokwie dasz np. 15 cm wełny a poniżej zamierzasz dać 10 cm to ten centymetr luzu sprawi iż nie zaizolujesz odpowiednio tego miejsca - wtedy daj chociaż z 5 cm aby wcisnąć 5 cm wełny .
Ad. 5 Zamiast tej 6-tki proponowałbym dwa pręty fi10/12. Jeżeli nadproże z jednej strony nie ma oparcia to ja robiłem w ten sposób, że wierciłem w ścianie nośnej otwory i wpuszczałem pręty w mur. 4 cm zaprawy spokojnie wystarczą.
  ściana
Muruje ścianki działowe z betonu komórkowego szer. 12 cm. muruje sam, mam jednak kilka wątpliwości.

1. Na drodze ścianki działowej na poddaszu stoi drewniany słup podtrzymujący krokiew - czy wystarczy 1 cm odstępu między słupem a bloczkiem z betonu komórkowego. Czy odstęp wypełnić np pianką ? Czy stosuje się połączenia bloczka z drewnem za pomocą łączników ?

2. Na drodze ścianki stoi komin systemowy Leier
- czy wystarczy 1 cm odstępu między pustakiem kominowym a bloczkiem z betonu ?
- czy pustaki kominowe znajdujące się wewnątrz powinno się jeszcze obkleić wełną ?

3. Ściany działowe - doklejam do istniejących ścian nośnych - wiem, że istnieją łączniki które przybija się pod kątem prostym - co ile bloczków należy przybić taki łącznik ? (ściana ma wysokość 12 warstw) Czy ścianę doklejaną tylko z jednej strony należy dodatkowo wzmacniać ?

4. Ścianka działowa wychodzi mi dokładnie na linii krokwi - czy wystarczy 1 cm odstępu między skosami krokwi a bloczka ?

5. Nadproże drzwi w ściance działowej - czy 5 cm grubości zaprawy z dołożonymi 4 prętami fi 6 wystarczy ? Czy nadproże wytrzyma oparcie na 8 cm doklejonym bloczku ? Czy pręty wwiercić w ścianę nośną ?

6. Czy niedokładność 1 cm na wysokości 2m jest akceptowalna ? Od wysokości 2m bloczki trochę uciekają z pionu.Ad. 3 Ja wbijałem 5 calowe gwoździe - po dwa na każdej fudze.
Ad. 4 To zależy jakie będziesz miał ocieplenie poniżej krokwi. Jeżeli pomiędzy krokwie dasz np. 15 cm wełny a poniżej zamierzasz dać 10 cm to ten centymetr luzu sprawi iż nie zaizolujesz odpowiednio tego miejsca - wtedy daj chociaż z 5 cm aby wcisnąć 5 cm wełny .
Ad. 5 Zamiast tej 6-tki proponowałbym dwa pręty fi10/12. Jeżeli nadproże z jednej strony nie ma oparcia to ja robiłem w ten sposób, że wierciłem w ścianie nośnej otwory i wpuszczałem pręty w mur. 4 cm zaprawy spokojnie wystarczą.
Ad. 6 Ja bym się 1 cm nie przejmował.
  działąnie
Żeby była jasność: gardzę tęsknotami za PRL-em, choćby ograniczały się one jedynie do PRL-owskiego mecenatu kulturalnego polegającego na przekupywaniu twórców i rzucaniu tzw. inteligencji kulturalnych ochłapów bezpiecznych dla „podstaw ustrojowych”. Gardze też tesknotami obecnej władzy za autarkią sanacyjna paraliżującą demokracje parlamentarną, wojującą ze wszystkimi naokoło i podtrzymującą kraj w stanie konfliktu na wschodzie, zachodzie i na południu, a do tego utrzymującą zerową gotowość bojowa armii. Pan, jak sądzę, jest fanem opcji każdej, która zapewni Panu władzę i pieniądze. Podejrzewam, ze tak się działo w PRL-u, a za III RP nie wyszłoWarto przypomnień o tym, że przestaliśmy istnieć w ciągu dwóch tygodni dlatego, że nasza racja stanu po pierwsze nie pozwalała na to, aby pomóc białej Rosji w pokonaniu bolszewików, po drugie aby tak jak chciał Adolf Hitler przyłączyć się do koalicji Hitlera. W zamian za nasz akt wielkoduszności wobec bolszewików ci zabili strzałem w głowę naszych oficerów, którzy ich pokonali w otwartej wojnie, a ich rodziny wywieźli na Syberię i do Kazachstanu a tam, nie było jak za Cara, że dostawało się na zesłaniu po 20 rubelków na miesiąc, tylko się puchło i ginęło z głodu, zimna i pracy. Stalin zaś był tak wspaniałomyślny, że sprowokował Polaków do kolejnego masowego samobójstwa, a następnie stworzył od zera rząd i dowództwo wojskowych złożony z agentów NKWD, oraz tzw. doradców sowieckich, którzy mieli udawać Polaków. Granice Polski zostały tak przesunięte, aby usunąć Prusy z mapy, a z Prusami zagrożenie kolonizacją, a jednocześnie miały to być faktycznie granice sowieckiej Polski. Po 45 roku jednak jego najbliżsi współpracownicy nie chcieli być kolejnymi ofiarami czystek tym razem o charakterze antysemickim. Skorzystała na tym Polska, a pierwsze przemówienia Gomółki na VII Plenum po 56 roku cechowała retoryka odwołująca się do wartości narodowych. Wielka pomoc radykalnej lewicy i Żydów dla naszej sprawy należy więc datować dopiero od połowy lat 50. Kiedy już byli z katów i Panów stawali się ofiarami, a drudzy wygrywali walkę o władzę w PRL.To co jest napisane wydarzyło się i tylko pod osłoną służb PRL-wskich można było temu zaprzeczać. Zachowanie pomiary wentylacji wspaniałomyślnego Stalina i jego jednostek NKWD dokładnie odpowiadało postępowaniu Nazistów wobec Polaków, obejmuje to bezpośrednią likwidację polskiej inteligencji, żołnierzy oraz policjantów natychmiast po wkroczeniu armii czerwonej po 17 września 1939r. Zagłada Polskiej Granatowej Policji nastąpiła natychmiast wg ustalonego schematu dać gwarancje, rozbroić i zlikwidować. Ten schemat postępowania był stosowany także w 1944 i 1945 r. wobec żołnierzy AK i innych jednostek polskiej armii podziemnej. A dzisiaj Putin i jego kumple najwyraźniej uczą tego samego swoich podopiecznych. Nie wiedzą tylko jednego tym razem reakcja Link będzie inna. Nie będzie żadnych ustępstw. Obecnie polską racją stanu jest walka wszelkimi środkami, aż do zupełnego unicestwienia wroga, który wkroczy w nasze granice. Powtórki z przeszłości nie będzie. Tak samo myślą wszystkie kraje bałtyckie a także kraje dotąd neutralne. Nadto pokonanie agresywnej Rosji obecnie wcale nie wymaga angażowania całego NATO. Wystarczy potencjał krajów bezpośrednio zagrożonych.
  energetycznie
Ruch by nastąpił wówczas, gdyby atom "pochłonął" część dE elektrycznej energii potencjalnej, uległy wzbudzeniu na czas dt i wyemitowały foton o energii równej dE=hv. Balonik chmury elektronowej atomu musiałby się nadymać potencjalną energią elektryczną elektronów swobodnych i odymać ruchem energii fotonu. oczyszczalnie ścieków przemysłowychWówczas wodór otoczony elektronami swobodnymi produkowałby fotony, które by oddziaływały z elektronami swobodnymi, wzrastałby ruch, i w ten sposób być może zbiornik trzeba by było chłodzić. Ilość produkowanej energii w czasie w tej idei równa się E= dE*dt*N*atom. Jak udowodnić, że atomy wodoru otoczone elektronami ulegną albo nie ulegną kwantowemu wzbudzeniu? Będą emitować albo nie fotony. To można zapewne dowieść. Może jest to znane z przeprowadzonych eksperymentów? Samowzbudzenie kantowe dE*dt w układzie zbiornika wypełnionego elektronami i atomami wodoru albo cząsteczkami wody?
Strona 1 z 3 1 2 3 >
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie