klimatyzacja i wentylacja Warszawa
Strona Główna    Artykuły    Linki    Kategorie Newsów
  Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
  Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: JuleneOn
  klimatyzatory multisplit
klimatyzacja multisplit Urządzenia pozwalają na tworzenie rozbudowanych zespołów klimatyzujących kilka pomieszczeń jednocześnie. Dzięki temu pozwalają cieszyć się wszystkimi zaletami najlepszej klimatyzacji przy naprawdę niskich kosztach eksploatacji. To idealne rozwiązanie do domu, średniego biura, sklepu, przychodni itp. Wszystkie funkcje naszych klimatyzatorów regulowane są zdalnie sterowanym pilotem zwiększającym komfort użytkowania. Innowacją są anty bakteryjne właściwości pilota. Przy jego produkcji zastosowano nanotechnologię, dzięki której bakterie są niszczone na powierzchni pilota, co uniemożliwia ich dalszy rozwój. Ponadto wykorzystana tu technika fluorescencyjna sprawia, że pilot świeci w ciemnościach, co ułatwia korzystanie z niego w nocy bądź w pomieszczeniach zaciemnionych.
Poszerzenie rynku w stronę małego biznesu i osób prywatnych spowodowało wzrost zainteresowania stosunkowo prostymi systemami klimatyzacyjnymi - tanimi inwestycyjnie i atrakcyjnymi eksploa-tacyjnie. W przypadku małych obiektów, powszechnym stało się instalowanie systemów typu „split", a urządzenia te podobnie jak w wielu krajach Europy południowej zaczęły zapełniać nawet półki hipermarketów, stając się najbardziej dostępnymi systemami klimatyzacji. „Split" jest układem składającym się z części zewnętrznej zawierającej sprężarkę oraz skraplacz, jednostki wewnętrznej zawierającej parownik oraz układu przewodów.

W przypadku nieco większych obiektów, w których wymagania chłodzenia dotyczą kilku pomieszczeń najpopularniejszym stały się systemy „multi split" pozwalające na podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej kilku jednostek wewnętrznych.

Rozpatrując w tym artykule miejsce i znaczenie systemów „multi split" jako systemu klimatyzacji ważnym wydaje się zestawienie otrzymywanego efektu końcowego do „kosztów", które temu efektowi towarzyszą. Zakładając zatem, że efektem będzie utrzymanie temperatury, wilgotności i prędkości powietrza w pomieszczeniu z przyjętą dokładnością musimy zadbać o następujące cechy układu wentylacji współpracującego z systemem „multi split": rozdział, czystość i jakość powietrza w pomieszczeniu. W pełnej analizie systemowej bierzemy pod uwagę ponadto rodzaj czynnika pośredniczącego, będącego nośnikiem energii cieplnej i chłodniczej, klimat i lokalne warunki pogodowe, średnią temperaturę promieniowania, wymagania związane z układem ciśnienia w budynku, obciążenie cieplne.

Cechami charakterystycznymi dla poszczególnych systemów są natomiast:
nadmiarowość rozumiana jako ewentualność dublowania układów lub elementów ze względu na konieczność zapewnienia warunków w przypadku awarii systemu,
wykorzystywana przez system przestrzeń budynku,
możliwości zastosowania elementów systemu w kontekście wymagań architektonicznych dla pomieszczenia,
niezawodność i elastyczność systemu,
możliwość automatycznej regulacji i sterowania,
warunki akustyczne.
  Komentarze
Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie