przykłady
Dodane przez Arkaszka dnia Luty 15 2018 22:33:29
Da się zrobić naprawde dużo - chociaż to "samemu" w moim przypadku oznacza pomoc ze strony mojego taty i czasami teścia. Przykładowo szalowanie stropu zupełnie samemu to raczej ciężka sprawa. Teraz jestem na etapie jastrychu i tutaj wziąłem pierwszą ekipę, tj. miksokreta. Robiąc samemu i często po godzinach (po pracy) nie pogonisz roboty. Ja dach robiłem 3 miesiące (więźba i pokrycie blacho dachówką) wypijając po pracy chyba ze skrzynkę wódki. Nie mam lęku wysokości ale http://pogotowie-wodociagowe.pl jednak musiałem wieczorami odreagowywać pracę na wysokości
4) Rozumiem, że wełna z warstwy poniżej krokwi ma leżeć `na skosach`. wcześniej myślałem, że działówka ma również dzielić wełnę poniżej krokwi a dochodzić do wełny między krokwiami.
Po pierwsze nie wiem gdzie będziesz budował konkretnie. Łódź mała nie jest a okolice to już wcale nic nie mówi.
Po drugie taką koparką to raczej się robi jakieś drobne roboty typu wykop pod przyłącze.
Po trzecie cena za wypożyczenie zaczyna się od 370 za dobę a kaucja od 20000.
5) myślałem o gotowych nadprożach ale boje się, że oparcie na 8 cm bloczku to trochę mało, faktycznie pręty wwiercone w bloczek ściany nośnej wydaje się rozsądniejszy.

6) staram się nie przejmować, ale wiadomo, że tynkarze wykorzystają nierówności aby utrzymać swoją cenę. jeszcze nie zdecydowałem czy będę robić tynki z karton-gipsu czy zamówie z agregatu, karton-gipsy wydają mi się trochę, za miękkie.
Chudy z gruchy ze wzg na czas i niewiele większy koszt poza tym jest mocniejszy zalany.
Cieśla jak wyżej. Sam dałbym radę ale popołudniami zajęło by to 2 miesiące.
Okna wyszły taniej z montażem ekipy i na 8 % niż na 23% i jak samemu nie miałbym gwarancji. Poza tym odszedł mi koszt wymiany szyby która pewnie mi też by trzasła.
Nie jestem zagorzałym samorobem tylko zdrowo myślącym.
Jest jeszcze kwestia tego czy Link pewne prace warto robić samemu.zadzwoń do boels. na pewno mają, i to z transportem. Pytanie tylko, czy nie mając pojecia o pracy koparką wyjdzie ci to taniej niż wziąć z operatorem, który szybko i sprawnie się koparką posługuje.
To co kolega napisał odnośnie gabarytów koparki - potwierdzam. Do robót typu droga czy karczowanie weż sprawnego operatorą z normalną duża koparką.